logoArcis Finans ve İşletmecilik Danışmanlığı temmuz 1989’dan beri finans sektöründe çalışan Saim Köksal tarafından 1 temmuz 1997 de kuruldu.
Saim Köksal yaklaşık bir sene Legal & General Sigorta Şirketi’nde finansal danışman olarak çalıştı. Daha sonra Colonial Mutual Hayat Sigortası Şirketi ( şimdi Colonial ) tarafından finansal danışman olarak istihdam edildi. Colonial’da çalışırken Oxford Brook ve Hull Üniversitesi’nde İşletmecilik Master’ı ( MBA ) kurslarına katıldı ve 1994 yılında bu kursu tamamladı.
1997 martında City Üniversitesi’nde işletmecilik danışmanlığı kurslarına katıldı ve İşletmecilik Danışmanı oldu.
ARCİS Finans İşletmecilik Danışmanlığı bütün büyük bankalara, building societylerâde ve finans kuruluşları ile çok iyi ilişkiler geliştirdi. FCA tarafından doğrudan kontrol edilen yetkili firma olarak ve de NACFB (National Association of Commercial Finance Brokers) üyesi olarak ARCiS’in, tüm kayıtlı banka, building society ve finans kuruluşları ile bağlantısı vardır.
Çok Önemli NOT : Toplanan bilgilerin gizliligi ( Confidentlallty )
ARCİS FiNANCE, Data Protection Bureau’ya kayıtlı bir kuruluştur; ve bankalar gibi alınan, toplanan bilgiler tamamen gizlilik esasına göre saklanır. Bizdeki bilgiler, üçüncü şahıslara, ( mahkeme kararı olmadan veya resmi bir karar olmadan ) Vergi Dairesi’ne veya en yakınlannıza bile gösterilmez, veya verilmez. Açılan dosyalar 6 sene saklanır.
Krediler konusunda genel bilgi
Genel olarak ARCİS FINANCE, KOBİlere (küçük ve orta boy işletmelere ) ve şahıslara danışmanlık, finans, mortgage ve sigorta hizmeti vermektedir. Son beş sene içinde ticari krediler çok kuvvetli bir şekilde gelişti ve satın alma bedelinin % 90’nına kadar kredi almak mümkün oldu. 2004 senesinde, konut kredilerinde, normal statülü, statülü olmayan, self deklarasyonlu ve council evi satın almalarında (RTB) ve kiraya verilen konut mortgagelerinde ve ayrıca kredi problemli müracaatlarda yukarıya dönük bir artış görüldü ve bu durum 2009 Senesine kadar devam etti. Fakat 2009’un sonlarına doğru başlayan ekonomik ve finans Sektöründeki kriz 2014 hariç devam ediyor. Bu sebepten kredi alınması eskiye nazaran oldukça zorlaşmış durumda.
Arcis işletmecilik Danışmanlığı temmuz 1989’dan beri finans sektöründe çalışan Saim Köksal tarafından 1 Temmuz 1997 yılında kurulmuştur.

product-separator